TURISTIKA


Každá turistická oblast má svoje přírodní krásy, které přitahují zaslouženou pozornost, ale najděte na mapě místo odkud můžete vyrazit do všech stran a všude je co k vidění?  Níže uvedená místa berte jako namátkovou nabídku, protože napsat všechno by znamenalo, vytvořit rozsáhlý turistický portál. Naše tipy jsou oblasti, na která se dostanete hravě z naši chalupy.


PALACKÉHO STEZKA

Tato překrásná stezka začíná ve městě Tanvald, vydáteli se tedy po modré z Velkých Hamrů, budete mít po své pravé straně řeku Kamenici, jež je mimochodem v několika úsecích vhodná i na raft či kanoe. Tato modrá značka Vás dovede k rozcestí pod zříceninou hradu Navarova, kde se již vydáte po červené značce stále po proudu Kamenice. Cestu Vám zpříjemní bukové lesy, šumění vody a všudepřítomná pohoda. Palackého stezka je dlouhá přes 20 km, ale pokud jste zdatnější můžete na jejím konci navázat na stezku Riegrovu, která Vás zavede ze Semil do Železného Brodu, z kterého se můžete zpět dostat pohodlně vlakem.

www.interregion.cz


JIZERKA

Osada Jizerka je jedno z nejstudenějších, ale zároveň nejkrásnějších hosrkých míst v Čechách. Vrch Bukovec ochotně střeží tuto kdysi sklářskou oblast, v které se do dnešních dní zachovala nádherná lidová architektura a kromě ní můžete na dobře značených cestách potkat vzácná rašeliniště, bohatou faunu i floru a můžete dojít až k přehradní nádrži Souš. Typické pro Jizerku je v dnešních dnech již poměrně vzrostlý les, který tvoří kultivar stříbrného smrku, který byl v předlistopadových dobách vysázen v domnění, že odolá zplodinám průmyslových komínů. Na Jizerku se dostanete autem (cca 20minut) nebo vlakem do obce Kořenov.

www.jizerka.net


ROZHLEDNA ŠTĚPÁNKA

Stavitelé a architekti hovoří o této rozhledně jako o jedné z nejkrásnějších v Čechách a není se čemu divit, konec konců vydáteli se pěšky z naší chalupy po žluté turistické značce, můžete se přesvědčit sami. Cestou projdete horskou vesnicí Příchovice, kterou zdobí z dálky viditelný kostel sv. Víta.  Až dorazíte k cíli Vašeho putování na vrch Hvězda (959m.n.m.) a budete se kochat pohledem na majestátní Krkonoše, uznáte, že pět kilometrů stoupání stálo za to. Stavba rozhledny byla zahájena roku 1847 na popud majitele panství knížete Rohana a její umístění je vlastně dělící bod Jizerských hor a Krkonoš.

www.korenov.cz


ROZHLEDNA ČERNÁ STUDNICE

Chceteli se nechat unášet pohledy na Jizerské hory, mít město Jablonec nad Nisou jako na dlani, vydejte se na Černou Studnici. Červeně značená turistická značka vedoucí kousek od naší chalupy Vás tam najisto dovede a není to daleko. Tato rozhledna je další z mnoha rozhleden v našem okolí, ale svým rozhledem a 30m vysokou věží se řadí mezi ty nejznamenitější. Na vrcholu hřebene (869m.n.m.) ovšem není sama, patří k ní totiž ještě turistická chata s restaurací, takže žíznivcům s prázdným žaludkem bude dopřán i doušek s něčím dobrým na zub.

www.rozhledna.eu


 

 
 

© Vytvořil: Tomáš Sedlák.cz

Smržovka 468 51 jizerskachalupa@seznam.cz +420 731 484 710
+420 608 370 390